DT

SULTAN ÖZCANLI ŞAHİN

1988 yılında , Marmara Üniversite'si Diş Hekimliği Fakültesi'nden iyi derece ile mezun oldu .Eğitim hayatına Hacettepe Üniversite'sinde İngilizce eğitim alarak devam etti. Nişantaşı ve Bebek'te seçkin diş hekimleri ile birlikte implant ve implantüstü protetik çalışmalara ağırlık verdi . Kendi deyimiyle Diş hekimliğinde estetik aşkı 1994 yılında Newyork’ta katıldığı eğitim ile başladı .Amerika’dan döner dönmez “Gummy Smile “vakalarına çok yoğunlaşarak altın oranı en iyi şekilde sağlamak amacıyla titizlikle çalışmalarında devam etmekte.

1990 yılından beri kendi kliniğini açtı. Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği'n de kurucu üye oldu.

Yeditepe Üniversite'sinde aldığı lazer eğitiminden sonra Diş hekimliği Lazer Derneğine üye oldu . Almanya'da ve Amerika'da implant kurslarına katıldı . Implant üstü porselen çalışmalarda da aynı estetik titizliği göştermekte....Halen üyesi olduğu derneklerin ulusal ve uluslararası kongre ve seminerlerine yurtiçi ve yurtdışında katılmaya devam etmektedir. Amerika'da zaman zaman obzerver hekim olarak bulunmaktadır.

Kliniğinde ,Estetik diş hekimliği( Porselen,Lamine & zirkonyum vs protetik çLışmalar,implantoloji,tedavi, cerrahi,periodontoloji,endodonti,pedodonti,ortodonti,ve estetik diş hekimliği çalışmaları ile birlikte Amerikan Diod Lazer uygulamalarına devam etmektedir.

Hobileri : seramik , heykel ,tüplü dalış ,kayak hobileri arasındadır.

X